Auto na wesele i samochody weselne
Szukaj samochodu na wesele:
‹  lista aktualności

Co warto wymagać od kierowcy ślubnego?

2015-10-08
Ceremonia ślubna składa się z szeregu elementów, które razem tworzą niezapomniane wydarzenia. Każdy detal ma znaczenie w ogólnym odbiorze ceremonii. Zarówno suknia ślubna, jak i oprawa muzyczna, potrawy, dekoracje czy zdjęcia ślubne mają wpływ na wykreowanie wspaniałych wspomnień. W trakcie planowania tego wyjątkowego dnia nie można zapomnieć samochodzie oraz o kierowcy.

Kto powinien być kierowcą ślubnym?

Trzeba pamiętać, że kierowcami nie mogą być rodzice pary młodej. Tego typu wybór jest raczej niegrzeczny. Co prawda najważniejszymi osobami na ceremonii będą nowożeńcy, ale ślub to także święto rodziców i nie powinni wówczas w żaden sposób pracować. Do ślubu parę młodą może ewentualnie zawieźć świadek, chociaż należy pamiętać, że tego dnia i tak będzie miał wiele obowiązków do wykonania.

Kierowcą ślubnym może zostać specjalnie wynajęty do tego celu szofer. Firmy zajmujące się wypożyczaniem stylowych samochodów na śluby często oferują tego typu usługę. To dobre rozwiązanie, ponieważ wyłącza z odpowiedzialności za poprawną i bezkonfliktową jazdę któregokolwiek z gości weselnych. Poza tym wynajęty szofer zwykle jest odpowiednio ubrany – ma stylowy garnitur, który pasuje do oprawy wesela i prowadzonego samochodu.

Czasami zdarza się, że kierowcą pojazdu ślubnego zostaje… panna młoda lub pan młody. Najczęściej do takich sytuacji dochodzi wtedy, gdy wybrany środek lokomocji ma tylko dwa miejsca siedzące lub nowożeńcy dojeżdżają na uroczystość przy pomocy motocyklu. Tego typu rozwiązanie wydaje się nieco ekstrawaganckie, ale może okazać się strzałem w dziesiątkę.

kierowca Jaguara XF

Elegancki kierowca Jaguara FX, samochód do ślubu Warszawa


Wymagania

Najlepiej na kierowcę ślubnego wybrać osobę kulturalną, która swój obowiązek potraktuje odpowiednio poważnie. Szofer musi być też schludnie ubrany. Jeżeli para młoda zdecyduje się na zatrudnienie kierowcy, trzeba ustalić z nim odpowiednio wcześnie wszystkie terminy - nowożeńcy muszą być pewni, że samochód ślubny dojedzie na czas.

Warto z kierowcą podpisać umowę zobowiązującą do wykonania określonej usługi. Tego typu dokument może zawierać szereg szczegółowych informacji, dzięki którym przebieg przejazdu będzie dokładnie sprecyzowany. W piśmie trzeba zawrzeć przede wszystkim datę ślubu, stawki godzinowe lub całodzienne oraz mapy przejazdu. Należy także ustalić, co się wydarzy w przypadku, gdy kierowca nie będzie mógł przyjechać na ceremonię w wyniku zdarzeń losowych. Jeżeli umowa zawierana z szoferem łączy się także z wypożyczeniem samochodu, należy ustalić wszystkie koszty przejazdów oraz opisać konkretną barwę i markę wynajmowanego pojazdu. Warto również określić rodzaj dekoracji lub kwiatów, które pojawią się na masce auta w dniu ślubu.

kierowca z Austin Princess 1963r.

Kierowca stylowego samochodu, Austin Princess 1963r. - auta do ślubu Warszawa

 

Wybór odpowiedniego kierowcy i samochodu może okazać się problematyczny, ponieważ ofert dotyczących takiej usługi jest mnóstwo. Warto wcześniej prześledzić internetowe bazy usługodawców weselnych - auta-wesele.pl.  

 

Pomocne będą również artykuły: Jaką umowę podpisać/sporządzić wypożyczając auto ślubne? oraz Jak wybrać auto do ślubu?

 

Samochody ślubne z największych miast w Polsce:

Kraków - auto do ślubu,

Warszawa - auto do ślubu,

Poznań - auto do ślubu,

Katowice - auto do ślubu,

Kielce - auto do ślubu,

Lublin - auto do ślubu,

Rzeszów - auto do ślubu,

Gdańsk - auto do ślubu,

Gdynia - auto do ślubu,

Zakopane - auto do ślubu.

 

 

Wasze komentarze (1)

  • Kierowca 2023-10-04, 09:54

    Dodatkowym ukłonem w stronę gości może być wynajęcie kierowcy, który odwiezie samochód i naszego gościa pod dom. Może się tak zdarzyć, że zaproszona osoba zmieni zdanie i będzie mogła wrócić samochodem którym przyjechała.
    zWesela pl

Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

Poniżej baza samochodów ślubnych z największych miast:

‹  lista aktualności
Wykonanie: DigiHex Systems