Auto na wesele i samochody weselne
Szukaj samochodu na wesele:
‹  lista aktualności

Jaką umowę podpisać/sporządzić wypożyczając auto ślubne?

2015-10-08
Jeden z najważniejszych i najpiękniejszych dni w życiu, jakim jest ślub zawsze wyzwala wiele stresu. Każda para młoda chce, by wszystkie elementy związane z weselem oraz ceremonią ślubną były perfekcyjnie zorganizowane. W trakcie planowania różnych detali związanych z przyjęciem, nie można zapominać o podpisywaniu umów z muzykami, fotografem, kamerzystą oraz wypożyczając auto ślubne.

Wynajem samochodu

Sporządzając odpowiednie dokumenty do podpisania, warto przemyśleć kilka kwestii. Pismo podpisane z usługodawcą pozwala na określenie wszystkich najważniejszych szczegółów konkretnej uroczystości. Dzięki temu na samej ceremonii nie dojdzie do przykrych niespodzianek. Podczas omawiania wynajmu samochodu trzeba rozważyć przede wszystkim ceny za przejechane kilometry oraz koszty dekoracji i innych wydatków.

Zwykle wynajem auta rozlicza się w oparciu o długość tras. Czasami firmy wyznaczają limit darmowych kilometrów – dopiero po jego przekroczeniu nalicza się nadprogramowe opłaty. Dekoracje oraz kwiaty, którymi przybiera się samochód, mogą być wliczone w końcową cenę lub rozlicza się je osobno. Można niekiedy ustalić z wynajmującym, że ozdoby wykona się samemu lub zleci się je zaprzyjaźnionej kwiaciarni. Jeżeli para młoda dojeżdża na uroczystości limuzyną, najczęściej będzie miała możliwość korzystania z zawartości barku lub innych elementów wyposażenia.

Lincoln Town Car biała limuzyna 9m - auta-wesele.pl

Lincoln Town Car biała limuzyna 9m z bazy samochodów ślubnych z województwa Łódzkiego

 

W umowie nie może także zabraknąć tak podstawowych informacji jak: marka wynajmowanego samochodu, jego kolor oraz data planowanej ceremonii. Pisemnie powinno się również ustalić godziny rozpoczęcia usługi, trasy przejazdu, stawki godzinowe lub całodzienne oraz kwoty zaliczek. Nie można zapominać o stosownych zabezpieczeniach - trzeba zawczasu ustalić, co się stanie, gdy dojdzie do usterek lub niemożliwe będzie uruchomienie samochodu w dniu ślubu. Warto także zaznaczyć dokładny adres miejscowości, w której odbędzie się ślub. Czasami zdarza się, że nazwy wsi są zbliżone, przez co kierowca dojeżdża w złe miejsce.


Jaki samochód wybrać?

Przed wyborem odpowiedniego pojazdu trzeba zastanowić się nad ogólnym stylem wesela. Każda ceremonia wpisuje się w określoną tradycję. Czasami organizuje się przyjęcia retro lub folkowe, innym razem para młoda stawia na nowoczesny design. Samochód odwożący nowożeńców powinien korespondować z ich osobowością i ogólnym klimatem uroczystości. Czasami dobrym wyborem są stylowe samochody z lat międzywojennych, innym razem sprawdzi się luksusowa limuzyna lub bryczka. Niektóre pary młode decydują się na najnowsze modele samochodów. Najlepiej odpowiednio wcześnie przemyśleć wszystkie aspekty wesela i z pomocą baz usługodawców i porad weselnych, np. www.auta ustalić najlepszą opcję wynajmu.

Warto pamiętać o tym, że dekoracje samochodu powinny pasować do barw i stylu pojazdu. Nie powinno się np. układać białych kwiatów na jasnym lakierze. Tego typu zdobienia zleją się z tłem i nie będą wyglądały efektownie.

Warszawa 224 - auta-wesele.pl

Przykłąd dekoracji na Warszawie 224, samochód do ślubu Nowe Skalmierzyce

 

Pomocne informacje jak wybrać pojazd ślubny można znaleźć w tekście: Jak wybrać auto do ślubu?

 

Samochody ślubne z największych miast w Polsce:

Kraków - auto do ślubu,

Warszawa - auto do ślubu,

Poznań - auto do ślubu,

Katowice - auto do ślubu,

Kielce - auto do ślubu,

Lublin - auto do ślubu,

Rzeszów - auto do ślubu,

Gdańsk - auto do ślubu,

Gdynia - auto do ślubu,

Zakopane - auto do ślubu.

 

 

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza samochodów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems