Auto na wesele i samochody weselne
Szukaj samochodu na wesele:
‹  lista aktualności

Ile zapłacimy za dekorację samochodu ślubnego?

2017-02-06
Każdy z nas chciałby, by auto do ślubu był niezwykłą ozdobą naszego wesela. Wybierając odpowiedni samochód powinniśmy zastanowić się nie tylko, czy ma być zabytkowe czy nowoczesne i jaka marka będzie najlepsza, ale także jak będzie wyglądała dekoracja. Wybór jest naprawdę spory. Pozostaje tylko pytanie: ile zapłacimy za dekorację samochodu ślubnego?

Od czego zależy koszt dekoracji auta do ślubu?

Na cenę dekoracji wpływa bardzo wiele czynników. Przede wszystkim koszt zależy od tego, czy do dekoracji użyjemy wstążek, kwiatów sztucznych czy żywych. Wiadomo oczywiście, że żywe kwiaty będą dużo droższe niż sztuczne. Również za wszelkie elementy dekoracyjne, jak np. tablice rejestracyjne czy zawieszki z napisem "Para Młoda" będziemy musieli dodatkowo zapłacić. Drugim ważnym czynnikiem wpływającym na cenę jest firma, która zajmuje się dekoracją. Możemy skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która specjalizuje się w strojeniu aut lub z usług kwiaciarni.

Tańszą opcją będzie wynajęcie samochodu do ślubu, gdzie w cenę wlicza się od razu dekoracja. Musimy jednak pamiętać, że zwykle są to sztuczne kwiaty i taka ozdoba niekoniecznie przypadnie nam do gustu, dlatego warto sprawdzić wcześniejsze realizacje wybranej wypożyczalni. Jeśli chcemy maksymalnie zaoszczędzić, możemy sami przystroić swoje auto do ślubu. Czasem wystarczy tylko odrobina zdolności artystycznych, by wyczarować oryginalną dekorację.

Para młoda wysiadająca z udekorowanego auta ślubnego pod kościołem

Katowice: Mercedes CLA 200 do ślubu z kierowcą, w ofercie także przystrojenie kwiatami 

 

Profesjonalne firmy dekoratorskie i kwiaciarnie - koszt

Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jakie chcemy mieć dekoracje i jak bogato auto ma być przystrojone. Cena zależy od rodzaju kwiatów, ich ilości, naszych wymagań oraz tego,  czy dekoracja auta jest w pakiecie z całościową dekoracją wesela. Najtaniej auto możemy udekorować już nawet za 80 złotych. Musimy jednak pamiętać, że nie będzie to zbyt okazały wystrój. Przedział cenowy jest naprawdę szeroki. Najdrożej możemy zapłacić nawet 500 zł! Oczywiście w tym przypadku cena obejmuje całościową dekorację, wraz z klamkami i wiąże się z wyborem droższych kwiatów, np. storczyków. Średnia cena waha się zwykle w granicach 200-300 zł.

Warto wybrać bardziej opłacalną opcję, czyli zamówić oprawę florystyczną całego wesela w jednej firmie lub kwiaciarni. Wtedy również sama dekoracja auta do ślubu wyjdzie nam taniej. Niestety całościowe dekoracje to też niemały wydatek. Profesjonalne firmy najmniej biorą za całość ok. 900 zł. Cena ta może wynosić nawet 3000 zł lub więcej. Nic dziwnego, skoro w niektórych przypadkach sama dekoracja sali kosztuje 2500 zł.

Cadillac de ville 1961 - auto do ślubu z Poznania

Poznań: Cadillac de ville 1961 z podstawową dekoracją auta w cenie 

 

Czy samodzielna dekoracja auta do ślubu się opłaca? 

Dla wszystkich, którzy nie chcą przepłacać polecamy samodzielne wykonanie dekoracji auta na wesele. Tutaj wybór jest naprawdę ogromny i wszystko zależy już od naszego pomysłu oraz gustu. Możemy sami zakupić kwiatki oraz wstążki czy kokardki do ich przystrojenia. Ceny są różne, za mały bukiecik zapłacimy od 10 zł. Gotowa dekoracja na maskę samochodu ze sztucznych kwiatów będzie nas kosztować od 30 do 100 zł.

Najtańsze tablice rejestracyjne z napisem "Para Młoda" lub "Nowożeńcy" możemy kupić już za 2 złote. Wszystko zależy od tego, jak bogato chcemy przybrać samochód do ślubu oraz jakie materiały wybierzemy do dekoracji. Jeśli np. chcemy udekorować samochód puszkami, wyjdzie jeszcze taniej. Wystarczy, że kupimy farbę w sprayu i przemalujemy wykorzystane już puszki po piwie czy napojach gazowanych.

Wyjątkowe auta do ślubu - mini, dla pani i pana młodego

Zielona Góra: wyjątkowe auta do ślubu dla pani i pana młodego, w pakiecie wraz z dekoracją

 

Czytaj także:

Jak oszacować budżet na wynajem auta na ślub?

Jak nie szukać auta ślubnego? Błędy nowożeńców

Jak obniżyć koszty wynajmu samochodu na ślub?

Najdziwniejsze ślubne auta do wynajęcia

7 cech idealnego ślubnego samochodu

 

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza samochodów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems