Auto na wesele i samochody weselne
Szukaj samochodu na wesele:
‹  lista aktualności

Jak oszacować budżet na wynajem auta na ślub?

2016-12-19

Organizacja wymarzonego ślubu i wesela to miesiące ciężkiej pracy, nerwów i trosk o to, czy aby na pewno wszystko zostało dobrze przygotowane. W pierwszej kolejności narzeczeni rezerwują termin ceremonii ślubnej, przyjęcia weselnego, a następnie wybierają stroje ślubne, obrączki, dekoracje. Jedną z ważnych decyzji jest także decyzja odnośnie transprtu na ślub? Wyporzyczyć auto czy jechać własny? I co najważniejsze, jaką kwotę zarezerwowac na ten cel?

Oczywiście państwo młodzi nie zawsze jako swój środek transportu wybierają samochód, nie da się jednak ukryć, że to on od lat niepodzielnie stoi na pierwszym miejscu podium jako najczęściej wybierany pojazd. Zazwyczaj pary wybierają jeden z modeli dostępnych w szerokich ofertach wypożyczalni bądź decydują się na podróż własnym samochodem, obawiając się kosztów związanych z wynajmem.
 

Jak kształtują się ceny za wypożyczenie pojazdu?

Porównując godzinową stawkę wynajęcia samochodu z całością wydatków poniesionych przy organizacji wesela, nie wydaje się być ona wielka, jednak dla wielu osób każda zaoszczędzona złotówka jest niezwykle cenna. Nawet jeśli nie chcemy szastać pieniędzmi na wszystkie strony warto pamiętać o tym, że w cenie wypożyczanego samochodu najczęściej uwzględniony jest już kierowca, paliwo czy dekoracje pojazdu, za które w innym wypadku będziemy musieli zapłacić oddzielnie. Przeciętnie godzina wynajęcia samochodu ślubnego wynosi około 200 do 300 złotych, choć można znaleźć również kilkuletnie auta ze średniej półki w niższych cenach.

przykładowa cena za wypożyczenie auta ślubnego, Warszawa

Przykładowa cena za wypożyczenie auta do ślubu, Warszawa


cena wynajmu auta na ślub w Krakowie

Przykładowa cena za wynajem auta do ślubu, Kraków

 

cena za wynajem auta do ślubu, Wrocław

Przykładowa oferta wynajmu auta do ślubu, Wrocław

 

Gdańsk - cena za wynajem auta do ślubu

Przykładowa cena za wynajem auta do ślubu, Gdańsk


Na ostateczne koszty składają się również odległość, jaka oddziela miejsce ślubu od kierowcy, czy ekstra dekoracje wybranego pojazdu. Warto o tym pamiętać, bowiem ceny samochodów znajdujących się na przeciwnych krańcach jednego województwa mogą być znacznie różne. Rozważając rozmaite oferty i wreszcie rozmawiając z osobami wynajmującymi warto zapytać o ewentualne możliwości uzyskania zniżki. Takich okazji można spodziewać się szczególnie poza sezonem ślubnym (od października do kwietnia), kiedy rokrocznie zapotrzebowanie na tego typu usługi maleje.


Za luksus trzeba zapłacić

Oczywiście, wymieniając powyższe kwoty nie uwzględniono wypożyczania samochodów luksusowych. Ceny tych sięgają nawet do tysiąca złotych za godzinę, ponadto zwykle niemożliwy jest wynajem na okres krótszy niż na przykład pięć godzin. To jednak skrajne przypadki, a według nowożeńców przepytanych przez Grupę Portali Weselnych na wynajęcie samochodu przeznaczali oni najczęściej do tysiąca złotych, można zatem przyjąć, iż większość tego typu wydatków także nie przekroczy tej kwoty.

Jak widać, wypożyczenie samochodu ślubnego nie jest aż tak kosztowne, jak mogłoby się wydawać. Biorąc pod uwagę, że w cenie otrzymuje również inne korzyści, zdecydowanie się na wynajem to dobra decyzja. W końcu ślub to bardzo wyjątkowy dzień, zasługujący na odpowiednią oprawę, również motoryzacyjną.

Limuzyna BMW na ślub, Katowice

Limuzyna BMW 520d / BMW F30 na ślub, Katowice

 

Czytaj także:

Auto na ślub w Łodzi – koszt

Auto na ślub w Poznaniu – koszt

Auto na ślub w Wrocławiu – koszt

Auto na ślub w Gdańsku – koszt

Auto na ślub w Katowicach – koszt

Auto na ślub w Krakowie – koszt

Auto na ślub w Warszawie – koszt

 

Dodaj komentarz – napisz co myślisz
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems