Auto na wesele i samochody weselne
Szukaj samochodu na wesele:
‹  lista aktualności

Jak przywrócić dawny blask reflektorom samochodowym?

2018-12-13
Reflektory samochodowe to bardzo ważne elementy pojazdu. Zapewniają widoczność auta na drodze i oświetlają trasę przed samochodem. Dlatego niezwykle istotne jest, aby działały one bez zarzutu.

Niestety lampy są częściami eksploatacyjnymi, które z czasem ulegają zużyciu. Ich wymiana jest kosztowna i często skomplikowana, szczególnie w przypadku rzadkich modeli, do których trudno znaleźć części zamienne. Na szczęście bardzo często możliwe jest przywrócenie reflektorom dawnej świetności, bez konieczności ich wymiany.

Na czym polega regeneracja reflektorów?

Pierwszym krokiem jest demontaż lampy. Niezwykle ważne jest, by został on wykonany fachowo i ostrożnie. W przeciwnym razie może dojść do złamania zatrzasków mocujących reflektor. Następnie trzeba rozłożyć lampę na części, odkręcając i odpinając klapki, a także pokrywki oraz palniki. Jeśli elementy są przyklejone, klej podgrzewa się przy pomocy specjalnych urządzeń. Fachowy mechanik zrobi to bez problemu, nie niszcząc obudowy. Kolejnym krokiem jest zdjęcie klosza i usunięcie resztek kleju. Później odkręca się soczewkę oraz demontuje pozostałe części reflektora.

W zależności od stopnia zużycia czyści się lub wymienia soczewkę i naprawia odbłyśnik (przy pomocy specjalnego bębna do powtórnej metalizacji próżniowej). Pozostałe elementy są myte, a następnie polerowane lub metalizowane. Na koniec montuje się wewnętrzną część lampy i przykleja oraz uszczelnia umyty klosz, którego powierzchnia zostaje wypolerowana oraz polakierowana. Na tym etapie regeneracja reflektorów jest prawie skończona. Pozostaje tylko ponowne zamontowanie, podłączenie i ustawienie lamp.

Wybierz fachowca, który wymieni reflektory

Regeneracja reflektorów będzie skuteczna tylko wtedy, gdy zostanie profesjonalnie wykonana. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z serwisu zrzeszającego mechaników i warsztaty oferujące najwyższą jakość usług, na przykład Motointegrator.com. Będziesz miał wtedy pewność, że lampy twojego samochodu zostaną naprawione w sposób gwarantujący długie działanie, niezawodność i w pełni bezpieczną eksploatację.

Tanie i wygodne rozwiązanie – dla oświetlenia Twojego auta

Regeneracja reflektorów jest wielokrotnie tańsza niż zakup nowych lamp. To także bardziej ekologiczne wyjście, pozwalające ograniczyć emisję szkodliwych substancji, która ma miejsce podczas produkcji tych części. Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób przywrócić lampom sprawność, wypróbuj nasze sposoby.

 

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

    Poniżej baza samochodów ślubnych z największych miast:

    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems