Auto na wesele i samochody weselne
Szukaj samochodu na wesele:
‹  lista aktualności

Czy warto organizować podwójne wesele?

2018-07-13
W polskiej tradycji podwójne wesela praktycznie nie występują. Biorąc jednak pod uwagę jak bardzo takie rozwiązanie potrafi obniżyć koszty organizacji wesela, może to być pomysł, który warty jest przynajmniej rozważenia.

Jak wygląda podwójne wesele i ile można zaoszczędzić?

Współczesny ślub jest kosztowny, a pary szukają różnych sposobów na zorganizowanie odpowiednich funduszy i organicznie kosztów. Niektóry z nich korzystają np. z szybkich pożyczek online, które można znaleźć w rankingu Matchbanker. Koszty wesela można także obniżyć poprzez zorganizowanie tzw. podwójnego wesela.

Podwójne wesele przypomina zwykły ślub, a różnica polega na tym, że na ślubnym kobiercu oraz w sali weselnej znajduje się nie jedna, a dwie pary nowożeńców. W ten sposób obniża się koszty:

 • Opłacenia i wystrojenia kościoła
 • Wynajęcia sali weselnej
 • Opłacenia zespołu muzycznego
 • Wynajęcia fotografa

Bez zmian pozostają zaś takie koszty, jak:

 • Nabycie sukni ślubnej oraz garnituru
 • Wynajęcia samochodu
 • Wizyt u fryzjera, czy kosmetyczki

Podwójny ślub nie obniży więc kosztów o równą połowę, ale jednak pozwoli zaoszczędzić kilka albo i nawet kilkanaście tysięcy złotych. Biorąc pod uwagę wciąż niskie dochody Polaków i wysokie koszty przygotowania ślubu i wesela można się dziwić, dlaczego podwójne wesela są tak mało popularne w naszym kraju.

Organizując podwójne wesele ważne jest to, by pary dobrze się znały, dzięki czemu uniknie się możliwych nieporozumień.

Jakie zalety ma podwójne wesele?

Podwójne wesele to przede wszystkim niższe koszty, co jest oczywistym i największym plusem takiego rozwiązania. Warto jednak pamiętać, że podwójne wesele może się wiązać także z dodatkowymi korzyściami.

Po pierwsze organizując takie wesele raz z drugą parą przyjaciół, którzy także biorą ślub, można jeszcze bardziej poprawić z nimi swoje relacje. W dodatku nie tylko koszty rozłożą się na dwie pary, ale także i zaangażowanie oraz ilość pracy potrzebna do zorganizowania wesela.

Po drugie jest to ciekawe i oryginalne rozwiązanie, które sprawi, że dany ślub wyróżni się na tle wielu innych.

Jakie problemy wiążą się z podwójnym weselem?

Zorganizowanie wspólnego ślubu i wesela z inną parą ma także kilka mniejszych lub większych wad. Do zorganizowania podwójnego wesela trzeba przecież znaleźć drugą parę, która w danym czasie także planuje zawrzeć związek małżeński, a najlepiej, żeby była to para bliskich przyjaciół, co oczywiście nie zawsze jest możliwe.

Kiedy nawet to się uda, to mogą pojawić się kolejne problemy. Obie pary mogą mieć odmienne wizje dotyczące organizacji ślubu i tego, jak powinien on wyglądać. Zawsze można dojść do porozumienia, jednak będzie trzeba się pogodzić z tym, że nie zorganizuje się ślubu w stu procentach zgodnego ze swoimi oczekiwaniami.

Trzeba się także pogodzić z tym, że nie w dniu ślubu nie będzie się jedynymi głównymi aktorami, a atencją będzie się trzeba podzielić z drugą parą nowożeńców. Idea podwójnego ślubu może także nie przypaść do gustu niektórym gościom weselnym, a szczególnie tym, mocno przywiązanym do tradycji.

Czy warto organizować podwójne wesele?

O tym, czy warto urządzić ślub z inną parą, trzeba zadecydować samemu, a do tego znaleźć jeszcze chętnych na takie przedsięwzięcie. Z pewnością jednak warto rozważyć organizację podwójnego wesela, szczególnie wtedy, kiedy brakuje środków na zorganizowanie ślubu wyłącznie dla siebie, lepiej bowiem zorganizować podwójne wesele niż nie zorganizować żadnego.

Dodaj komentarz – napisz co myślisz

  Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

  Poniżej baza samochodów ślubnych z największych miast:

  ‹  lista aktualności
  Wykonanie: DigiHex Systems