Auto na wesele i samochody weselne
Szukaj samochodu na wesele:
‹  lista aktualności

Wybór auta na ślub - czy koloru ma znaczenie?

2016-12-19

Wybór samochodu do ślubu czasami jest dla narzeczonych tak samo ważny, jak wybór sali czy sukni ślubnej. Auto musi pasować do wiązanki ślubnej czy do stylu, w jakim organizowane jest wesele.

Na co zwracamy uwagę, wybierając samochód?

Wydaje się, że najważniejszą kwestią w czasie wyboru auta do ślubu wciąż pozostaje marka. Niektórzy są miłośnikami konkretnych modeli, dlatego też wybierają auta, zgodnie ze swoimi upodobaniami. Jest też duża część osób, która wybiera na ślubny samochód pojazd swoich marzeń. Kto by nie chciał chociaż raz w życiu przejechać się Porsche czy Maserati? Ten najważniejszy dzień w naszym życiu wydaje się na to odpowiednim momentem.

W czasie wyboru auta zastanawiamy się również nad dwiema możliwościami - samochód nowoczesny czy zabytkowy? Zabytkowe auto do ślubu to wybór zwłaszcza polecany tym, którzy organizują swoje wesele w stylu retro, boho czy vintage. Ostatnią kwestią, o której myślimy, to kolor samochodu. To chyba rzecz, o którą troszczymy się najmniej, a przecież kolor auta też ma znaczenie.


Najpopularniejsze kolory aut do ślubu

Wśród najczęściej wybieranych kolorów ślubnych samochodów oczywiście występuje biel i czerń. Za bielą przemawia tradycja, ponieważ kojarzy nam się ona z oznaką "czystości". Kiedyś panował też przesąd, że czarne auto do ślubu przynosi pecha. Ostatnio jednak mało kto się tym przejmuje. Trochę rzadziej wybieramy także kolor srebrny czy granatowy. Ale to nie jedyne barwy, jakie możemy spotkać na ślubach. Jeśli przyszła para młoda postawi na zabytkowy samochód, zazwyczaj nie przebiera w kolorach, tylko bierze to, które akurat jest dostępne w wypożyczalni w dniu ślubu. Nie trudno więc spotkać na ślubie Nestora Barona w kolorze czerwieni czy bordo. Zdarzają się również zielone czy niebieskie Garbusy, a nawet różowe Cadillac'i czy te w kolorze szampańskiego złota.

czerwony AUSTIN London Taxi

AUSTIN London Taxi, zabytkowe auto do ślubu, Wrocław


Czy kolor samochodu ma znaczenie?

Oczywiście kolor ślubnego samochodu jest ważny. Jeśli wcześniej niż samochód, zamówiliśmy w kwiaciarni wiązanki i dekoracje, musimy dostosować kolor tak, by pasował do kwiatów. Jeżeli przystrojenie samochodu zawiera białe kwiaty, to nie będą się one dobrze prezentować na białym samochodzie. Podobnie kwiaty w kolorze bordowym, lepiej będą wyglądały na aucie w kolorze bieli niż np. na czarnym czy czerwonym.

Jeśli zamierzamy wykorzystać samochód również do sesji ślubnej, mimo wszystko lepiej wybrać ciemny kolor pojazdu. Biała suknia z białym samochodem może się za bardzo zlać. Dzięki wykorzystaniu czarnego auta, mamy piękny kontrast na zdjęciu, a nasz wzrok pada od razu na pannę młodą. To ważne, żeby panna młoda była centralnym punktem zdjęcia.

Kolejną ważną kwestią jest styl całego ślubu. Jeśli na ślubie i weselu będzie jeden kolor przewodni to dobrze by było, żeby również auto było w tym kolorze.

Wesela tematyczne, np. w stylu boho czy vintage również automatycznie narzucają nam kolor samochodu. Ciemne barwy zdecydowanie tutaj odpadają, ponieważ kłócą się z delikatnością, charakterystyczną dla tych stylów. Dlatego też warto postawić w tym przypadku na biel, beż czy kolory pastelowe.

Nestor Baron - samochód na wesele, Będzin

Nestor Baron, auto na ślub, Śląsk

 

Oprócz koloru auta do ślubu jest jeszcze kilka innych ważnych kwestii, dlatego zapoznaj się również z artykułami:

Samochód na ślub - zabytkowy czy nowoczesny?

Jak nie szukać auta ślubnego? Błędy nowożeńców

Jak obniżyć koszty wynajmu samochodu na ślub?

 

Dodaj komentarz – napisz co myślisz
    Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
    ‹  lista aktualności
    Wykonanie: DigiHex Systems