Pojazd, jakim młoda para jedzie do ślubu ma większe znaczenie, niż często się nam wydaje. Dlatego właśnie jest z nim tyle "kłopotu" i wszystko trzeba dokładnie przemyśleć. Dawniej pary jechały do ślubu tym, "co było pod ręką", czyli pożyczonymi autami, czasem nawet furmankami. Dziś pojazd inny niż samochód jest widziany raczej jako ekstrawagancja i niewiele par się na nie decyduje. Mimo wszystko zdarzają się pary, które na swój ślub jadą w powozie, ale też na motocyklu lub... rowerze. Jak widać, ślubny transport to okazja do podkreślenia swojej osobowości i swojego stylu. Wybranie samochodu też może spełniać takie zadanie, sprawiając, że para pokaże dzięki niemu swoje "prawdziwe ja".
Samochód na ślub - własny, czy wynajęty?
Pary, którym nie chce się szukać auta ślubnego, decydują się na najprostsze z pozoru rozwiązanie, czyli skorzystanie z własnego auta. Liczą na oszczędność oraz uważają, że to zmniejsza wysiłek związany z poszukiwaniem pojazdu. Czy tak jest na pewno? Skorzystanie z własnego samochodu na ślubie nie jest ani darmowe, ani bezwysiłkowe, jak może się to wydawać. Samochód trzeba przecież odpowiednio przygotować: wybrać się do myjni, udekorować, zatankować i znaleźć mu kierowcę. Wszystkie te czynności kosztują i w dodatku spadają na nas tuż przed uroczystością, kiedy mamy i tak wiele rzeczy do załatwienia. Czy nie lepiej wybrać samochód z pewnym wyprzedzeniem, podpisać stosowną umowę i nie martwić się nim więcej?
Tak właśnie dzieje się w przypadku wypożyczonego od profesjonalnej firmy auta. Wszystkie wyżej wymienione czynności, wykonuje właściciel samochodu i co więcej, wcale nie wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Kierowca, dekoracji i paliwo są wliczone w cenę, co sprawia, że wypożyczony pojazd jest tańszy, niż się wydaje na pierwszy rzut oka. Za te usługi przecież i tak musielibyśmy zapłacić, a więc wypożyczony samochód to rodzaj oszczędności, tak czasu, jak i pieniędzy!
Doliczając do tego szeroki wybór ślubnych aut, wśród których znajdują się takie, które "biją na głowę" model, stojący na co dzień w naszym garażu, to nikt nie ma wątpliwości, jaka decyzja jest w tym przypadku lepsza.
Wynajem auta ślubnego - jak?
Jak znaleźć ślubny samochód na wynajem? Najlepiej skorzystać z godnych zaufania stron z ogłoszeniami, takich jak portal auta-wesele.pl. Nasza strona działa już od wielu lat i spora ilość nowożeńców zdążyła z niej skorzystać. Osoby, które oferują wynajem samochodów, są sprawdzone i oferują profesjonalne usługi. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę nazwę miasta, a pojawią się ogłoszenia wynajmu samochodów z Inowrocławia, a także z okolicy. W ten sposób łatwo znaleźć auto, które najlepiej się sprawdzi, w dodatku można poznać jego cenę za godzinę. W ten sposób narzeczeni wyszukają swój ślubny samochód szybko i sprawnie, a zaoszczędzony czas będą mogli przeznaczyć na inne przygotowania.
Nie zapominajmy, że kiedy podejmiemy decyzję, konieczne jest zobaczenie samochodu na żywo, w celu sprawdzenia, jak się prezentuje. Dobrze byłoby zrobić mu kilka zdjęć, aby sprawdzić, czy dobrze wygląda w obiektywie. Moment wysiadania pary przed kościołem lub urzędem zwykle jest bardzo obficie uwieczniany na zdjęciach, dlatego warto zadbać o ten element.
Jeśli wszystko się zgadza i nas zadowala, można podpisać umowę wynajmu. To bardzo ważny punkt, którego nie wolno pominąć. Lepiej wszystko mieć na piśmie, bo w razie "wpadki" nie będzie możliwości dochodzenia swoich praw. Oczywiście profesjonalna firma nie będzie próbowała uniknąć jej podpisania, dlatego taka propozycja powinna być dla nas ostrzeżeniem. Może warto jeszcze raz rozważyć, czy zdecydować się na ślubny samochód od nierzetelnego właściciela?
Ślubne auto do sesji ślubnej
Jest jeszcze jeden powód, dla którego samochód powinien dobrze wyglądać na zdjęciach - możliwość wykorzystania go w ślubnej sesji. Nie jest to żaden obowiązek, ale to wyjątkowo dobry pomysł. Jeśli chcemy nadać swojej sesji trochę "pazura" i wyróżnić się od innych, piękny model samochodu idealnie sprawdzi się w tej roli. Nawet więcej, można wykorzystać auto do nagrania teledysku ślubnego. Zamiast uśmiechniętej pary przechadzającej się po mieście, możemy mieć elegancką parę w kabriolecie, mknącym przez ulice Inowrocławia. Taki obraz ma klasę i para na pewno będzie zadowolona z efektu.
Gdzie robić sesję ślubną w Inowrocławiu?
Jakie plenery w Inowrocławiu najlepiej nadają się na taką sesję ślubną? Na uwagę na pewno zasługuje ulica Solankowa, pełna interesującej architektury, która będzie stanowić piękne tło dla zdjęć lub filmu. Na obrazie można uwzględnić także pozostałe zabytki miasta, czyli kościół Św. Ducha, Kościół garnizonowy Św. Barbary, pałac mieszczański w stylu włoskiego renesansu, neogotycki dom kupca Juliana Dreusa, polski "Biały Dworek" czy dom w stylu renesansu niderlandzkiego. Ta pokaźna lista pokazuje, jak ciekawym miastem jest Inowrocław i jak piękne ujęcia można zrealizować w mieście.
Samochód świetnie posłuży, aby wybrać się poza miasto w poszukiwaniu ciekawych ujęć. Punktem obowiązkowym powinno być odwiedzenie Parku Solankowego oraz pobliskich Kruszwicy i jeziora Gopło, z którymi wiążą się najważniejsze polskie legendy. Taka sesja na łonie natury będzie z pewnością piękną odmianą od miasta i sprawi, że efekt zdjęć będzie zachwycający!